top of page

אימון והנחיית מבוגרים

הורות-קונפליקט משפחה-קריירה     

לחשב מסלול מחדש:

נשים רבות חולמות להיות אמהות, מתכננות איזו אמא הן תהיינה ואז מגיע רגע הלידה וביום אחד הן הופכות לאמהות, איזו אחריות נדרשת, התנהלות שונה, כישורים חדשים, ימים ולילות ללא שינה ועוד ועוד שינויים.
לאט לאט מוצאות את דרך ההתנהלות שלהן עם הרך הנולד, מרגישות עם הזמן בטוחות יותר ובהמשך מכניסות אותו למסגרת חינוכית.
במהלך השנה הראשונה, שהיא השנה הכי מאתגרת, עולות המון תהיות:

ידיים

האם לחזור לעבודה שהיתה לפני הלידה? האם למצוא עבודה חדשה?
כיוון חדש? האם לא לחזור בכלל כרגע ולהתמסר לאמהות?

Image by Benjamin Manley

ומה קורה למערכת היחסים עם בן/בת הזוג, ברגע שהפכת לאמא? פתאום גם היא משתנה, סדרי העדיפויות משתנות באופן טבעי, לעיתים נוצר יותר מתח בבית – מחוסר שינה, מעודף מטלות, מחששות.
וכך נוצר לו הקונפליקט משפחה-קריירה. והוא טבעי, הוא חלק מהשינוי הגדול שקרה.

חשוב מאד, שלא תישארי לבד עם הפחדים, המחשבות המבלבלות, אלא תנשמי עמוק, תטפחי לעצמך על השכם: הבאת חיים לעולם הזה וזו אחריות עצומה שדורשת היערכות מחדש.
 

לקליניקה שלי מגיעות נשים רבות (וגם גברים – אבות חדשים) בשלב כזה או אחר (לעיתים גם אחרי ילד שני) שמתמודדות עם הקונפליקט.


במפגשים האישיים, אני מנחה את האם איך להגיע לאיזון שלה בתוך מערך החיים החדש, איך להתנהל מתוך רוגע, חמלה כלפי עצמה, ללמוד לקחת זמן לעצמה ולצמוח מתוך השינוי.

 

חשוב לציין: שהמפגשים מתאימים גם לגברים שהפכו לאבות ומרגישים קושי להתמודד עם ההתנהלות החדשה, למצוא את עצמם מחדש.

סיפורים מהקליניקה

ס' הגיעה אליי לקליניקה מיואשת, כבויה וחסרת אונים בנוגע לתקשורת שלה עם בן זוגה. הם נשואים 15 שנים+ 2 ילדים, היא מאד אוהבת אותו, אבל מרגישה בתוכה המון כעסים כלפיו שהצטברו במהלך השנים ואינה מצליחה לשחרר אותם ולתקשר איתו באמת את שעל ליבה. 


הם כבר חשבו לפנות לייעוץ זוגי, אך היא החליטה קודם לפנות אליי לטיפול אישי שלה, כדי לברר עם עצמה כמה דברים ולבחון מה בדיוק עובר עליה. תוך כדי המפגשים בקליניקה, בעזרת שיטת NLP ודמיון מודרך היא התחילה יותר להכיר את עצמה, מה מניע אותה, מה עוצר אותה, היא יצרה בתוכה שקט פנימי שאיפשר לה להיות בהקשבה מלאה לבן זוגה ממקום אכפתי, אמיתי ואוהב, ולא ממקום שבעבר התנהלה ממנו: "טוב מה הוא רוצה ממני עכשיו? תמיד יש לו תלונות..." 


בתהליך שעברה, עלו אמונות מגבילות שיצרה לעצמה בעקבות חוויות מקשר קודם שבו שיתפה את בן זוגה הקודם והוא זלזל בה, מאז פחדה לשתף, היא הבינה כמה היא סגרה בתוכה את הרצונות שלה, מחשש איך הוא יגיב, לא שיתפה במצוקות שלה את בן הזוג, לא עמדה על שלה באסרטיביות בדברים שהיו חשובים לה וכל זאת כדי לא לאבד אותו. אבל רק כעת, תוך כדי המסע לתוך עצמה, היא הבינה שדווקא בדרך שפעלה עד כה, היא כמעט איבדה אותו והוא אותה, היא הרחיקה אותו מעליה ובעקבות כך, גם את משפחתו. 


בתהליך היא חיזקה את הביטחון העצמי והאמונה בעצמה, דרך היזכרות במקרים מהעבר, בצעירותה שבהם היא היתה מלאת ביטחון ופעלה באסרטיביות בתקשורת עם אחרים. כשהיא התחילה להכיר את עצמה יותר לעומק, דרך התהליך, היא הבינה שתמיד פעלה מתוך דרמה, מתוך אמוציות שהרגישה שלא שולטת בהם, היום היא כבר מאזנת את הרגשות שלה, שולטת בהם יותר. לאחר התהליך שעברה, היא יצרה תקשורת חדשה ואחרת עם בן זוגה, היא מחייכת ושמחה יותר, היא יצרה גם שינוי בקריירה שלה והגשימה חלום ישן שלה, היא שיפרה פלאים את היחסים עם הורי בן זוגה ובכלל עם כל הסובבים אותה.

שיפור תקשורת בינאישית

אמא נשואה + 2

bottom of page