top of page

NLP ודמיון מודרך  -  סיפורים מהקליניקה

א' בת 43 הגיעה אליי לקליניקה כשנה לאחר גירושיה. היא היתה נשואה במשך 20 שנה. היא לא העריכה את עצמה וחשבה שאין סיכוי שהיא תמצא בן זוג לאחר הגירושין, היא הסתובבה עם משפטים בתוכה: "אני כבר מבוגרת ומי ירצה אישה בגילי", "רוב הגברים מחפשים בחורות צעירות יותר, חטובות יותר ואני שמנתי ואין סיכוי שאמצא חן בעיני מישהו". 


למרות שקבעה דייטים לא הצליחה ליצור קשר עם אף גבר מעבר לפגישה הראשונה, היות וחסמה בתוך עצמה את האפשרות הזו. 


עבדתי איתה בעזרת הכלים שברשותי על חיזוק הביטחון העצמי דרך התת-מודע, בעזרת דמיון מודרך ושיטת NLP. משבוע לשבוע היא התחילה להעריך את היכולות שקיימים בה, את האיכויות שלה והתחילה לצאת לדייטים.


 אחרי חצי שנה הכירה את הגבר שמצא חן בעיניה ואחרי שנה הם עברו לגור יחד.

כתר_edited.png
דימוי עצמי נמוך

אישה בת 43

ח' הגיעה אליי לקליניקה במשקל עודף לאחר שבשנים קודמות חוותה ירידה במשקל בעזרת דיאטות שונות, אך לא הצליחה לשמור על משקל יציב לאורך זמן, ותקופה קצרה לאחר כל דיאטה העלתה מס' ק"ג רב. 


בעזרת דמיון מודרך וNLP במסע אחורנית לגיל 4 העלה תת המודע שלה זכרון מאותה תקופה שבו היא ננטשה ע"י אמא שעזבה את הבית ביום בהיר אחד. בעקבות נטישה זו, ח' הרגישה כל חייה שאינה רצויה או אהובה ובכל רגע עלולה להינטש. על כן היא פיצתה עצמה באוכל והיתה עסוקה רוב הזמן בלרַצות אחרים, כדי שיאהבו אותה. 


בעזרת הדמיון היא "ניקתה" את הזכרון הזה והבינה שהאשמה אינה בה, והנחיתי אותה בעזרת הדמיות רבות כיצד לחזק את הביטחון העצמי, ההערכה העצמית שלה, הפרגון העצמי. תוך כדי חודשי המפגשים שלנו בד בבד בתהליך היא השילה ממשקלה 17 ק"ג והיא שומרת על משקל יציב כבר תקופה ארוכה באופן טבעי, קשובה לגוף שלה ולצרכים שלו, מבלי להעמיס עליו. 


בעקבות הירידה במשקל היא שינתה את מלתחת הבגדים שלה, התאפרה והחלה להיות מחוזרת ע"י גברים, דבר שהיה זר לה שנים. היא אינה נזקקת יותר לדיאטה לשם ירידה במשקל אלא אוכלת בצורה מאוזנת.

כתר_edited.png
גמילה מאוכל, דיאטה, ירידה במשקל

אישה בת 44

ס' הגיעה אליי לקליניקה מיואשת, כבויה וחסרת אונים בנוגע לתקשורת שלה עם בן זוגה. הם נשואים 15 שנים+ 2 ילדים, היא מאד אוהבת אותו, אבל מרגישה בתוכה המון כעסים כלפיו שהצטברו במהלך השנים ואינה מצליחה לשחרר אותם ולתקשר איתו באמת את שעל ליבה. 


הם כבר חשבו לפנות לייעוץ זוגי, אך היא החליטה קודם לפנות אליי לטיפול אישי שלה, כדי לברר עם עצמה כמה דברים ולבחון מה בדיוק עובר עליה. תוך כדי המפגשים בקליניקה, בעזרת שיטת NLP ודמיון מודרך היא התחילה יותר להכיר את עצמה, מה מניע אותה, מה עוצר אותה, היא יצרה בתוכה שקט פנימי שאיפשר לה להיות בהקשבה מלאה לבן זוגה ממקום אכפתי, אמיתי ואוהב, ולא ממקום שבעבר התנהלה ממנו: "טוב מה הוא רוצה ממני עכשיו? תמיד יש לו תלונות..." 


בתהליך שעברה, עלו אמונות מגבילות שיצרה לעצמה בעקבות חוויות מקשר קודם שבו שיתפה את בן זוגה הקודם והוא זלזל בה, מאז פחדה לשתף, היא הבינה כמה היא סגרה בתוכה את הרצונות שלה, מחשש איך הוא יגיב, לא שיתפה במצוקות שלה את בן הזוג, לא עמדה על שלה באסרטיביות בדברים שהיו חשובים לה וכל זאת כדי לא לאבד אותו. אבל רק כעת, תוך כדי המסע לתוך עצמה, היא הבינה שדווקא בדרך שפעלה עד כה, היא כמעט איבדה אותו והוא אותה, היא הרחיקה אותו מעליה ובעקבות כך, גם את משפחתו. 


בתהליך היא חיזקה את הביטחון העצמי והאמונה בעצמה, דרך היזכרות במקרים מהעבר, בצעירותה שבהם היא היתה מלאת ביטחון ופעלה באסרטיביות בתקשורת עם אחרים. כשהיא התחילה להכיר את עצמה יותר לעומק, דרך התהליך, היא הבינה שתמיד פעלה מתוך דרמה, מתוך אמוציות שהרגישה שלא שולטת בהם, היום היא כבר מאזנת את הרגשות שלה, שולטת בהם יותר. 


לאחר התהליך שעברה, היא יצרה תקשורת חדשה ואחרת עם בן זוגה, היא מחייכת ושמחה יותר, היא יצרה גם שינוי בקריירה שלה והגשימה חלום ישן שלה, היא שיפרה פלאים את היחסים עם הורי בן זוגה ובכלל עם כל הסובבים אותה.

כתר_edited.png
שיפור תקשורת בינאישית

אישה

bottom of page