top of page

אירידיולוגיה היא תורת הקשתית.
הקשתית זו האיריס, החלק הצבעוני של העין, שסובב את האישון (נקראת גם : גלגל העין).

לכן המילה אירידיולוגיה מורכבת מ: איריס+לוגיה.
האירידיולוגיה היא תורה הבוחנת את מצב רקמות האיברים והמערכות בגוף האדם.

יחד עם זאת ישנו קשר ישיר בין מצבו הרגשי/נפשי של האדם לבין מצבו הפיסי.

האירידיולוגיה הינה רפואה מונעת, בקשתית העין ניתן לראות מצבים המעידים על ראשיתו של תהליך, אשר עדיין לא התבטא בגוף, לאתר את המקור לבעיות פיסיות ולהבין  את חולשותיו הפיסיות של האדם ואת מהות חייו.

אבחון אירידיולוגיה

אירדיליוגיה

לכל אדם נכון לחיות את חייו עפ"י ספר ההדרכה האישי שלו על מנת שיוכל לחיות באיכות חיים טובה, מאוזנת ומימוש עצמי.
ולי כאירידיולוגית יש את המפתח למפת הדרכים הזו.

העין שלי בהגדלה

הקשר בין גוף לנפש דרך האירידולוגיה:

קשתית העין בנויה מסיבים של כלי דם, ועפ"י האירידיולוגיה היא מכילה מפה של כל האיברים והמערכות בגוף, כאשר לכל איבר ומערכת מיקום משלהם על גבי מפת הקשתית וכאשר נצפה סימן שנוצר על גבי הקשתית הוא בעצם מעיד על בעיה/קונפליקט שנוצר אצל האדם מתוך התנהלות מסויימת שלו בחיים, או דפוס התנהגות מסויים, שגרם לאיבר או למערכת לצאת מאיזון.

הקשתית מתחילה את התהוותה אצל עובר בגיל 6 שבועות ומסיימת להתהוות אצל ילד
בגיל 6  שנים. כלומר, ניתן לאבחן ילדים החל מגיל 6 שנים.

עפ"י האירידיולוגיה, לכל איבר בגוף, ישנה משמעות רגשית, אז הסימן קודם כל מסמל דבר רגשי שאותו אדם מתמודד עימו ואם לא ישנה את ההתנהלות שלו, הסיבים בקשתית ימשיכו לנוע וישנו את הסימן ובמקביל תתחיל בעיה פיסית בגוף באותו איבר שסומן בקשתית.

לכן, חשוב לאתר את הדברים בשלב הרגשי, וכך נוכל למנוע בעיות רפואיות שעלולות להיווצר בגוף.

אבחון נכון הוא הדרך לטיפול נכון

כיצד האיבחון האירידיולוגי מתבצע?

איבחון אירידיולוגי מתבצע בעזרת פנס וזכוכית מגדלת בהתבוננות בקשתיות עיניו של המאובחן בליווי מפה אירידיולוגית, וכאשר נצפה סימן בקשתית, הוא מסמל איבר או מערכת שאינם באיזון ובמקביל גם מצב רגשי מסויים שיש להתייחס אליו.

אילו דברים ניתן לאבחן דרך האירידיולוגיה?

  • אבחון מוקדם של חולשות או נטיות תורשתיות, מולדות או נרכשות (כגון: סוכרת, כולסטרול, לחץ דם וכדומה) כדי למנוע הופעתן).

  • אבחון מבנה האישיות, דפוסי התנהגות, יחסים בינאישיים.

  • איתור המקור לחסימה שמונעת מהאדם להגיע למטרות שלו.

  • הכוונה וייעוץ לאורח חיים מאוזן.

  • אבחון איזון הגוף –איתור רעלים בגוף (קנדידה, טפילים במעיים)

  • חסרים שונים (B12, ברזל, אנזימי עיכול), בעיות תזונתיות. אבחון המקור לתלונות רבות, כגון: כאבי ראש, עייפות, נדודי שינה, אלרגיות, בעיות קשב וריכוז וכדומה - שלא נמצאה להן תשובה בבדיקות אחרות.

אירידיולוגיה

אירידיולוגיה

צפייה בסרטון

סיפורים מהקליניקה

איבחון דלקת בושט

אישה בת 55

ש' אישה בת 55 הגיעה אליי לאיבחון אירידיולוגי עקב פצעי אפטות בפה, במקביל לתלונתה איתרתי בקשתית עיניה בקע סרעפתי. כשתשאלתי אותה הסתבר שסובלת מכאבים באיזור הסרעפת כבר שנתיים והופנתה לצינתור לב שיצא תקין. 


בעקבות האיבחון שלי הפניתי אותה לרופא גסטרו (מע' העיכול) ולבדיקת גסטרוסקופיה ואכן אותר בקע סרעפתי ודלקת בושט אשר טופלו בהתאם לאחר האיבחון. פצעי האפטות נרפאו תוך כדי תהליך של עבודה דרך התת מודע בעזרת דמיון מודרך וNLP .

חוסר איזון עקב תזונה לקויה

בחורה בת 19

חיילת בת 19 הגיעה אליי לאיבחון אירידיולוגי, לאחר שעברה בדיקות קונבנציונליות ולא נמצאו הסיבות לתסמינים רבים שסבלה מהם: עייפות יומיומית שמעיקה עליה, מונעת ממנה לתפקד בעבודה, מצבי רוח משתנים, עצבנות וחוסר חשק לעשייה, מחזור משובש ופצעים בפנים. 


באיבחון האירידיולוגי איתרתי קנדידה (פטריית שמרים) בעקבות תזונה לקויה עמוסה במתוקים ובמוצרי קמח לבן. הפניתי אותה לייעוץ נטורופתי שבעקבותיו חזרה אליה האנרגיה לגוף, נעלמו הפצעים בפנים ומצב רוחה השתפר פלאים.

איבחון המקור לכאבי בטן

בחורה בת 25

ב' בחורה בשנות ה- 20 לחייה הגיעה אליי לקליניקה כשהיא סובלת מכאבי בטן זמן רב, בטן נפוחה, נמנעת מלאכול מזונות רבים, כאבי ראש, עייפות תמידית וחולשה. היא כבר עברה בדיקות גסטרו שונות, אך לא אותרה בעיה ספיציפית. דרך קשתיות עיניה איבחנתי שמבחינת סוג הטיפוס (ישנם סוגי טיפוסים לפי סוגי קשתיות העיניים השונות) היא אדם שחי ברמת מתח גבוהה ותמידית, פרפקציוניסטית, מבחינה פיסית: נטייה לעודף סוכרים-אשר בין היתר נגרמת מהרצון לרַצות, להיות נאהבת, לא ממוקדת ומתפזרת בחיים שלה. 


המלצתי לה קודם כל לעבור ניקוי רעלים של חודש ימים בעזרת תפריט דיאטה מסויים, להתחיל להתמקד בדברים הטובים בחיים שלה, שבאמצעותם תוכל לתרום לאחרים כפי שרוצה, וכך גם תמצא את הכיוון המקצועי הנכון לה. לאחר הדיאטה, היא דיווחה לי כי היא אנרגטית יותר, חיונית, חלפו כאבי הבטן והראש, היא חזרה לאכול מזונות שבעבר נמנעה מהם ומרגישה הרבה יותר טוב. מבחינה אישית היא כבר בכיוון המקצועי של עזרה לילדים.