יעל שדר אירידיולוגיה ודמיון מודרך

ניוזלטר 05 - אחרי החגים

זהו, אוטוטו מסתיימים להם חגי תשרי ואנחנו פוגשים את עצמנו נכנסים לשגרת החיים בעבודה, במשפחה, בזוגיות ובכל תחום אחר בחיינו.
ישנם מספר מצבים שחווינו בעקבות החגים והיינו רוצים לשמר אותם וישנם כאלו שאולי נוח לנו לשמר אותם אך למעשה רצוי שנוותר עליהם כדי להתקדם הלאה- הנה כמה דוגמאות לדברים שכדאי לשמר ולדברים שמהם כדאי להיפטר:

1. פתאום המשפט: "אחרי החגים" שרבים מאיתנו השתמשו בו פעמים רבות לעיתים אפילו כתירוץ לאי עשייה, כדי לא להתאמץ – אי אפשר יותר להשתמש בו בחודשים הקרובים. אז מה עושים? פשוט עושים! אני מזמינה כל אחד ואחת מכם להתבונן בפתח השנה החדשה ולבחור מתוך מה הוא רוצה לחיות אותה? אפשר מתוך: שמחה, קלילות, אדיבות, נתינה, קבלה ועוד. לאחר שבחרתם את האפשרות שמתוכה תחיו את השנה הקרובה, תוכלו ליצור שלט גדול ועליו כתובה האפשרות ולהציב אותו במקום בולט שתוכלו לראותו פעמים רבות ביום.

2. במהלך החגים ישנה אינטראקציה יותר אינטנסיבית בין בני המשפחה, הקרובה והרחוקה. לעיתים אנו מגלים כי דווקא האינטראקציה יצרה קירוב לבבות וכעת לאחר החגים אני מזמינה אותכם לחשוב איך אתם יכולים לשמר את הקרבה הזו, כדי לא ליפול למלכודת של השגרה. אם זו קרבה לבן/בת הזוג- אפשר לחשוב על מחוות נחמדות שניתן ליזום במהלך השנה, יציאה לבילויים משותפים על בסיס קבוע, סופי שבוע לעיתים קרובות יותר, לכתוב פתקים תודה לבן/בת הזוג על מי שהוא/היא בשבילנו בחיים. להגיד: "אני אוהב", "אני מעריך את מה שאתה עושה עבורי" ועוד. ביחסים עם הילדים – להודות להם על דברים שהם מתאמצים לעשות במיוחד, להחמיא להם יותר, ליצור איתם פעילויות משותפות על בסיס שבועי.

3. חודש אוקטובר הוא חודש רישום לחוגים ופעילויות שונות – וזה הזמן לחשוב מה היה מדליק אותכם ללמוד השנה? בטוח שלכל אחד ואחת מכם ישנו איזה חלום שהבטחתם לעצמכם להגשים מתישהו: אחרי שייסגר המינוס, אחרי שהילדים יגדלו, אחרי שאצא לפנסיה וכו' וכו' וכו'.

אז אני מזכירה לכם: החיים זה כאן ועכשיו. אל תחיו עכשיו את החיים כטיוטא כאילו עוד מעט החיים האמיתיים יתחילו, אלא תפעלו עכשיו!!
אז קדימה, תבחרו לכם חוג אחד שיעשה לכם כיף בלב ותירשמו אליו, מבטיחה לכם שזה יכניס לכם עניין לחיים וליום יום וכמובן יעשיר את הידע שלכם, את הנשמה שלכם.
חשבו על עוד מצבים שהייתם רוצים לשמר בחייכם במהלך השנה הקרובה ומצבים שאתם בוחרים לוותר עליהם ותפעלו בהתאם.

שתהיה לכם שנה מלאה בכל טוב, שפע עשייה, בריאות והרבה שמחה בלב.

התקשרו עכשיו לקביעת פגישה 050-5696977